Biodožínky 2007  
 

Ohlédnutí

Jak to na Biodožínkách 2008 vypadalo? Čtěte zde.

 

O Country Life

Firma Country Life s. r. o. byla založena v roce 1991 a je 100% vlastněna občanských sdružením Společnost Prameny zdraví, jež je součástí celosvětového křesťanského hnutí, zaměřeného na programy zdravého životního stylu.

Posláním firmy je všestranná zdravotní osvěta a propagace prevence pro Vaše komplexní zdraví, tedy v oblasti tělesné, duševní, duchovní a sociální. Zisk z obchodních činností firma investuje nejen do svého rozvoje, ale zejména do zdravotních a vzdělávacích programů pro širokou veřejnost.

V souladu se zaměřením na vzdělávání a osvětu široké veřejnosti realizuje firma Country Life zajímavý projekt ekologického centra v Nenačovicích na Berounsku, kde je mj. také sídlo společnosti. Součástí tohoto projektu je ekofarma a ekozahradnictví, zaměřené na pěstování zemědělských produktů zeleniny a ovoce v kvalitě BIO, biopekárna a vzdělávací středisko pro studenty Institutu životního stylu.

Farma a Archa Country Life

V Praze Country Life provozuje několik prodejen a restaurací zdravé výživy. Jelikož veškeré lékařské poznatky o výživě Country Life důsledně uplatňuje do praxe, lze bez nadsázky říci, že v restauraci Country Life v Melantrichově a Jungmannově ulici dostanete nejzdravější jídlo nejen v Praze, ale i v celé České republice.

Společnost Country Life a občanské sdružení Společnost Prameny zdraví organizují programy zdravého životního stylu NEWSTART®, které jsou jako prevence velmi vhodné pro každého člověka. Nejlepších zdravotních výsledků na NEWSTART® dosahují lidé trpící civilizačními chorobami. Podobné programy již byly úspěšně realizovány na řadě míst v zahraničí.

Country Life podporuje zakládání Klubů zdraví v České republice, jak finančně, tak i předáváním know-how. Kluby zdraví jsou zaměřeny na uplatňování zásad zdravého životního stylu v každodenním životě. Společnost Country Life také financuje činnost koordinátora pro zakládání Klubů zdraví a dotuje školící a jiné potřeby pro jejich činnost.

Firma Country Life vydává časopis Prameny zdraví zaměřený na propagaci zdravé výživy a harmonického životního stylu. Najdete v něm nejen přitažlivou formou zpracované vědecké informace ze světových lékařských univerzit, ale také chutné a zdravé recepty, tipy na zajímavou literaturu a mnoho dalšího.

Společnost Country Life již přes 15 let úzce spolupracuje s humanitární organizací ADRA. Při záplavách v roce 2002 organizovala záchranné práce na Berounsku, pracovníci maloobchodů zásobovali dobrovolné spolupracovníky ADRA zdarma potravinami a nápoji. Zaměstnanci velkoobchodu se s nákladními vozy podíleli na dopravě humanitárního materiálu.

Firma Country Life je členem Svazu ekologických zemědělců Pro-Bio a mezinárodních sdružení OCI a ASI (firem podnikajících korektně).

Nákupem v Country Life podporujete zdravotní, vzdělávací a humanitární aktivity Country Life v České republice. Děkujeme Vám.


Ekologické prvky v Country Life

Sídlo firmy vzniklo přestavbou starého kravína na nízkoenergetickou budovu a nová přístavba má parametry pasivního domu. Celý provoz v Country Life je zaměřen na minimální ekologickou náročnost. Tloušťka stěn budov naznačuje, že budovu chrání tlustý izolační kabát. Na střeše jsou sluneční kolektory na ohřev užitkové vody. Dešťová voda je zachycována do podzemních rezervoárů. Ty mají dvojí funkci. Jednak slouží jako požární nádrže a zároveň je dešťová voda využívána v sekundárním okruhu na splachování WC. K úklidu a praní v Country Life jsou používány ekologické prostředky Ecover.

Podobně jako sídlo firmy, je rekonstruována i budova velkoskladu zdravé výživy a biopotravin, původně to byl starý seník.

Z dalších ekologických prvků v Country Life vzpomeňme například přírodní linoleum ve všech kancelářských a obytných prostorách, tisk na recyklovaný papír, třídění odpadu ze skladu i z kanceláří, ukládání bioodpadu do biodegradabilních plastů a jeho následná kompostace, zatravnění rovných střech, atd. Jako další ekoprvek můžeme vzpomenout, že řada zaměstnanců dojíždí do práce na kole.

 

ReklamaCountry Life

 
 

Country Life © 2008

 
Odkaz na web Country Life