www.countrylife.cz

Reklama

O Country Life

Společnost Country Life byla založena v roce 1991 a jako první přinesla biopotraviny na český trh. Od počátku patří mezi nejvýznamnější dovozce, distributory a obchodníky s bioprodukty a produkty zdravé výživy v České republice. Stoprocentním vlastníkem Country Life je občanské sdružení Společnost Prameny zdraví, která je součástí celosvětového křesťanského hnutí zaměřeného na programy zdravého životního stylu.

Naším posláním je inspirovat k vyváženému a ohleduplnému životnímu stylu. Prosazujeme vnímání zdraví jako harmonii v oblasti tělesné, duševní, duchovní a sociální. Nabízíme komplexní řešení v oblasti biopotravin a zdravého životního stylu. Naše vize a hodnoty prostupují všemi činnostmi Country Life - od ekofarmy, přes velkoobchod až po kurzy zdravého životního stylu.


Country Life

Přestavbou bývalého kravína na nízkoenergetickou budovu a přistavěním nové části, která má parametry pasivního domu, se podařilo v Nenačovicích u Berouna realizovat ojedinělý projekt ekologického centra. Kromě sídla firmy zde naleznete ekofarmu, biopekárnu a velkoobchod se vzorkovou prodejnou, ale i vzdělávací středisko pro studenty Institutu životního stylu. Celý provoz je zaměřen na minimální ekologickou náročnost.

Ekofarma Country Life se v roce 1992 přidala k prvním certifikovaným ekofarmám v ČR a získala v roce 1993 čestné uznání v soutěži o ekologický projekt roku. Může se pochlubit i oceněním „Bartákův hrnec“ pro nejlepšího ekologického zemědělce roku 2006. Ekofarma nabízí zeleninu a obilí v biokvalitě. Ekologicky pěstujeme i vlastní osivo obilovin a sadbu zeleniny. Obilí z ekofarmy se dále zpracovává a mele na kamenném mlýně (žernovu). Čerstvě umletá celozrnná mouka, která si zachovává veškeré minerální látky, vitamíny a vlákninu se dále zužitkuje v biopekárně, kde se z ní peče slané a sladké pečivo. To je distribuováno nejen do vlastních maloobchodních prodejen a restaurací, ale i do prodejen biopotravin a zdravé výživy po celé ČR

Velkoobchod nabízí pestré portfolio produktů zdravé stravy. Sortiment je pečlivě vybírán a hodnocen podle zdravotní prospěšnosti. V nabídce je přes 2 000 výrobků, z nichž více než polovina je v biokvalitě. Sortiment zahrnuje trvanlivé a chlazené potraviny, pečivo, ovoce a zeleninu, ale i ekologické čisticí prostředky a přírodní kosmetiku. V Praze provozujeme čtyři prodejny biopotravin a zdravé stravy, prodejnu přírodní kosmetiky a stylovou vegetariánskou restauraci a občerstvení.