Biodožínky
... chceme vám přinášet to nejlepší

Program v přednáškové místnosti

10.00 Dokumenty Douga Tompkinse Next Economy a Laguna Blanca

Douglas Tompkins založil oděvní módní značky "The North Face" a "Esprit". Když se na konci 80. let rozhodl s podnikáním v oděvním průmyslu skončit, začal se věnovat záchraně rozlehlých území před jejich devastací. Postupně se stal jedním z největších vlastníků pozemků v Jižní Americe a pustil se do budování národních parků a ekologických farem.

Douglas Tompkins není jen nadšeným ekologem, ale i vizionářem. Jeho dokument Next economy vypovídá o tom, kam by naše současná přeindustrializovaná a přetechnologizovaná společnost ženoucí se do zkázy měla směřovat - od globalizace k eko-lokální ekonomice.

Dokument Laguna Blanca je o jedné z nejkrásnějších ekofarem na světě. Laguna Blanca leží v provincii Entre Ríos na severovýchodě Argentiny, rozloha této farmy je více než 7000 akrů.

11.00 Petr Dobrý - Ochrana ptáků u našich domů

Kdo z nás rád neposlouchá ptačí zpěv, nepozoruje ptáky na krmítku nebo v přírodě a nezávidí jim jejich schopnost létat. Přesto, my lidé, často nevědomky, připravujeme ptákům mnohá nebezpečí, která pro ně bývají často smrtelná. Odhaduje se, že jen v Evropě zahyne ročně neuvěřitelných 100 milionů ptáků po nárazu do skleněné plochy a 10 milionů jich je uloveno přemnoženými kočkami. Řešení existují, nejsou složitá a nejsou drahá. Přednáška Ochrana ptáků prezentuje jednoduchá, snadná a účinná řešení. Vše je doplněno fotkami a ukázkami výrobků.

Autor přednášky Petr Dobrý pracuje v internetovém obchodě Zelená domácnost.com a  dlouhodobě spolupracuje s Českou společností ornitologickou nejen při testování prodávaných výrobků, ale i při vývoji novinek. Je také autorem webu zabývajícího se touto problematikou www.ochranaptaku.cz.

12.00 Zdeňka Kolláriková – Moje BIO pochoutky

Povídání o biopotravinách, opravdovém kvalitním jídle. Prezentace a autogramiáda knihy Zdeňky Kollárikové Moje biopochoutky. Budete moci ochutnat i vybrané pokrmy, připravené podle receptů z této knihy.

Zdeňka Kolláriková je manažerka obchodu se zdravou výživou. Lektorka vzdělávacích kurzů, výživová poradkyně NUTRIS, registrovaná koučka MINDSET COACH. Je propagátorkou biopotravin a zdravého vaření. Přispívá do časopisů a novin. Spolupracuje se školami, stravovacími zařízeními, připravuje jídelníčky a receptury pro sportující děti a mládež, přednáší pro různé organizace. Od roku 2006 pořádá workshopy, kurzy vaření a ochutnávky, které se těší velké oblibě. Vymýšlí nové receptury. Má skutečný dar inspirovat a nadchnout a slučovat v kuchyni i zdánlivě neslučitelné. Tvoří pokrmy, které jsou zdravé, ale zároveň krásně vypadají a úžasně chutnají. Boří mýty o tom, že co je zdravé, není dobré.

13.00 Margit Slimáková - Zdravý talíř

Zdravý talíř je vysvětlení, jak se stravovat bez potřeby počítání jakýchkoliv kalorií anebo porcí, bez jakýchkoliv nepřirozených diet a hladovění.

Zdraví je v našich rukou a u výživy na našich talířích. Zdravý talíř je nová a zdravější varianta zastaralé výživové pyramidy. Složení talíře odpovídá moderním vědeckým poznatkům, ukazuje nejlepší cestu k udržení zdravého těla i hmotnosti, tvoří základ zdravotní prevence a podpory účinné léčby.

Margit Slimáková je odbornice na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii a dietologii, využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny. Věnuje se poradenství a osvětě, publikační i přednáškové činnosti.

15.30 Lucie Harnošová - Látkové pleny a bezplenková komunikační metoda

Přednáška se bude zabývat moderními látkovými plenami a různými systémy zdravého přebalování. Zmíněny budou výhody a argumenty PRO zdravé přebalování, posluchači dostanou veškeré základní informace obecného i praktického charakteru. Budou představeny různé typy plen a doplňků k nim. Speciální část přednášky bude vyhrazena tzv. bezplenkové komunikační metodě, neboli přirozené hygieně kojenců, při které rodiče usilují o zachycení signálů dítěte souvisejících s potřebami vylučování. Cílem této metody je dopřát dítěti možnost volně vykonávat „potřebu“ právě ve chvíli, kdy si o ni „řekne“. Hlavním předpokladem je častý fyzický kontakt a vzájemná komunikace. Tato metoda je tradiční a zcela běžná v neevropských zemích, v západní společnosti nachází v současnosti čím dál větší oblibu.

Bc. Lucie Harnošová je jednatelka a zakladatelka společnosti Brána k dětem, spoluorganizátorka konference Aktivní rodičovství, lektorka bezplenkové komunikační metody, zdravého nošení, zdravého přebalování a kontaktního rodičovství. Kurzy vede již šestým rokem a v současné době připravuje sérii internetových knih na tato témata. Je také matka dvou dcer.

16.15 Dokumenty Douga Tompkinse Next Economy a Laguna Blanca

Form

Místo konání

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím