Biodožínky
... chceme vám přinášet to nejlepší

Seznam vystavovatelů

Acai

Amazonské superovoce ACAI - výroba doplňků stravy, sirupů a kosmetiky.


Český výrobce doplňků stravy a kosmetiky, který se zaměřuje na silné antioxidační zdroje, především bobule Acai, které pocházejí z amazonského deštného pralesa. Dováží vysoce kvalitní extrakty (mrazem sušené, USDA Organic, Kosher certifikace) přímo z Brazílie, kompletuje v ČR a nabízí nejširší portfolio Acai produktů na evropském trhu.

Přijďte ke stánku zdarma ochutnat mraženou dřeň Acai, prohlédnout si výrobky a využít slev.

ADRA

Humanitární organizace

ADRA je mezinárodní humanitární organizace, která pracuje ve více než 120 zemích světa. Poskytuje okamžitou pomoc doma i v zahraničí při mimořádných událostech a realizuje dlouhodobé projekty s cílem poskytnout lidem takovou podporu, aby dokázali vzít život do vlastních rukou.
ADRA Česká republika se zaměřuje na:

  • humanitární pomoc a rozvojovou spolupráci
  • rozvoj dobrovolnictví
  • globální rozvojové vzdělávání

WWW.ADRA.CZ

Na co se můžete těšit na Biodožínkách? Kromě infostánku, na kterém vás seznámíme s aktivitami organizace ADRA, jsme si pro vás a vaše děti připravili workshopy k výstavě Supermarket Svět. Pod vedením našich lektorů budete moci prozkoumat věci každodenní spotřeby a globální souvislosti jejich výroby.

Program globálního vzdělávání organizace ADRA na Biodožínkách návštěvníkům také představí výstavu Colours of my life složenou z fotografií, kreseb a příběhů dětí z různých kultur.

AMYLON

Tradiční český producent balených potravinářských výrobků.

Výrobou bio potravin se Amylon zabývá již 7. rokem. Všechny používané suroviny jsou vyráběny z produktů ekologického zemědělství. Spotřebiteli nabízí chutné a kvalitní potraviny, které jsou certifikované kontrolní organizací KEZ.

Produktová řada čítá v současné době 17 produktů ve třech skupinách:

- přípravky na pečení a vaření

- pudingy

- sypké směsi pro přípravu hotových pokrmů

V rámci Biodožínek bude možné zakoupit kompletní řadu našich bioproduktů. Připraveny jsou pro Vás také ochutnávky a novinky z oblasti prezentace na prodejnách.

ANABIS

Prodejce produktů z bio konopí s hlavním zaměřením na kosmetické výrobky.

Annabis je česká firma se sídlem v Olomouci. Zabývá se výzkumem, vývojem, výrobou a prodejem konopných výrobků a doplňků stravy. Nabízí velmi kvalitní sortiment s širokým využitím. Výrobky Annabis jsou výsledkem mnohaletého výzkumu a aktivního zkoumání účinků konopí.

Nedílnou součástí podnikatelského chování firmy Annabis je zaměření pozornosti na minimalizaci dopadů na životní prostředí prostřednictvím důsledného dodržování všech právních předpisů týkajících se ochrany životního prostředí a realizací preventivních opatření v oblasti spotřeby a využití energií, surovin a využití odpadů.

BIO&LIFE

Česko-Slovenský dvouměsíčník o BIO, EKO a NATURE.


Vzhledem k rostoucí poptávce po BIO, EKO a NATURE produktech a v neposlední řadě skutečnost, že na česko-slovenském trhu neexistuje lifestylivý časopis z této oblasti, vznikl tento odborný časopis zaměřený na informace v tomto segmentu. Byl vytvořen magazín jako komplexní medium od lifestyle, osvětu až po profesionálni čtení v celém širokém spektru. Zaměřuje se především na kvalitu, zdraví a eko. Během Biodožínek si budete moci zakoupit výhodné předplatné s biodárkem.

Biolenka

Lenka Žák - autorka kuchařky Víme, co jíme. Vede kurzy vědomého vaření.

Jídlo může být jedna z cest, jak se přiblížit sám k sobě a přírodě. I to byla cesta Lenky Žák. Díky zájmu lidí vznikla Biolenka. Z jejích kurzů vaření jsou od samého začátku nejnavštěvovanější kurzy kváskového pečení chleba a kváskového pečení na sladko. Stejně tak kváskové bezlepkové pečení. A také kurzy zaměřené na alergie, plané a divoké rostliny k jídlu.

Na Biodožínkách se můžete těšit na kváskové pečivo na slano i na sladko. Jak pečené tak i pařené. Kváskový chléb, zelňáky, housky, kváskové koláče, napařované bábovky, atd. Pečivo připravené z čerstvě namleté mouky na kamenném mlýnku.

Biopekárna Zemanka

Český výrobce sušenek a krekrů v bio kvalitě.


Biopekárna Zemanka s. r. o. je menší rodinná biopekárna. Ručně vyrábí trvanlivé sladké biosušenky a slané biokrekry. Peče výhradně z certifikovaných biosurovin a při výrobě nepoužívá žádný bílý rafinovaný cukr, umělé ztužené tuky, chemické konzervanty, umělá barviva ani aromata. Biopotraviny, které vyrábí jsou nejenom skvělé na chuť, ale pocházejí z těch nejkvalitnější surovin z ekologického zemědělství.

V sortimentu naleznete sladné sušenky, slané krekry, dětské sušenky a bezlepkové sušenky. Autorkou originálních receptur je Hanka Zemanová, autorka úspěšných knihBiokuchařka Hanky Zemanové a Bioabecedář Hanky Zemanové.

Brána k dětem

Ekologické zboží pro děti a rodinu, kurzy zaměřené na rodičovství a osobní rozvoj.


Brána k dětem je obchod s ekologickými a bio-produkty, které jsou určeny dětem, rodičům a vlastně komukoliv, kdo usiluje o ekologický životní styl.

Posláním Brány k dětem je šíření osvěty v oblasti přirozeného a šetrného způsobu života celé rodiny, který vede k podpoře zdraví, spokojenosti a zároveň je udržitelný pro Zemi. Hlavní zaměření je přitom kladeno zejména na počátek života a péči o ty nejmenší. V sortimentu Brány k dětem proto naleznete látkové pleny, šátky na nošení dětí a nosítka, k přírodě šetrné hračky, oblečení a potřeby pro těhotné a kojící ženy, kosmetiku v biokvalitě, výrobky ekologické drogerie a široké spektrum tematické literatury.

Cannaderm

Speciální konopná kosmetika Cannaderm.

Cannaderm je původní česká značka, která již více než 10 let dodává na trh speciální konopnou kosmetiku a také chutný a zdravý bio konopný olej. Cannaderm se zaměřuje na příznivce zdravého životního stylu a na ty, kteří nechtějí nebo kvůli problémům s pokožkou nemohou používat běžnou kosmetiku z drogerie či supermarketu.

Speciální konopná kosmetika Cannaderm je vyráběná podle standardů pro přírodní kosmetiku a je držitelem certifikátů CPK a CPK BIO.

Na Biodožínkách představí Cannaderm vynikající BIO konopný olej s jemnou vůní trávy a příjemnou oříškovou chutí. Ochutnávka oleje od Cannadermu s výborným českým chlebem přesvědčí i váhávé, olej nabídne zájemcům v 250ml nebo 500ml tmavé skleněné lahvi s ochrannou atmosférou.

Kromě ochutnávky oleje bude na stánku s Cannadermem opět fungovat i kosmetická poradna pro všechny, které zajímá přírodní kosmetika nebo potřebují poradit s výběrem kosmetické péče při problémech s pokožkou jako je atopický ekzém, lupénka, akné atd. Přímo na místě si zájemci mohou vyzkoušet a také koupit některý z více než 60 kosmetických přípravků značky Cannaderm. Více nawww.cannaderm.cz.

Ceria

Čistý sport

Ekodomov

Ekologické občanské sdružení.

Nabídka komposterů, vermikomposterů a pomůcek pro kompostování, knihy se související tematikou, dětská kukátka pro pozorování přírody, ekologická drogerie z mýdlových ořechů.

Občanské sdružení, jehož posláním je propagovat a prakticky uplatňovat životní styl založený na sounáležitosti, vyváženosti a vzájemné prospěšnosti člověka a přírody.

Moto Ekodomova je: "Vracíme co si bereme, víme jak, víme proč".www.ekodomov.cz


ekolo.cz

Výrobce elektrických kol a propagátor osobní dopravy na elektrokole.

ekolo.cz – nabízí 9 typů skládacích, městských, trekingových i terénních elektrokol pod značkou AGOGS electric bicycles – www.agogs.cz. Provozuje specializovaný showroom a servis elektrokol v Praze – www.ekolo.cz. Zasazuje se o rozvoj dopravy na jízdních kolech a převážně elektrokolech v ČR, provozuje bezplatnou školu jízdy po městě – www.cykloskola.cz. V rámci Biodožínek si budete moci bezplatně zápůjčit mnoho typů elektrokol a vyzkoušet jízdu do strmého Nenačovického kopce.

Extrudo

Výrobce bio a bezlepkových produktů

Jihočeská firma Extrudo Bečice s. r. o. se již témeř 20 let věnuje výrobě křehkých plátků, tyček a křupek, podstatnou část výroby tvoří také výrobky z luštěnin, zejména z cizrny. Velký důraz je kladen nejen na kvalitu a chuť výrobků, ale i na jejich nutriční vlastnosti, které vycházejí z dietních potřeb zákazníků. V nabídce má tedy širokou nabídku produktů bez lepku, bez  laktózy, s vysokým obsahem vlákniny, v bio a částečně i kosher kvalitě. Biopotraviny vyrábí již 15 let a jejich podíl ve své produkci neustále zvyšuje.

Fair-bio-caje.cz

Internetový obchod.

Internetový obchod Fair-bio-caje.cz byl založen za účelem podpory chudých zemědělců formou prodeje fairtradových a bio produktů. Specializuje se na výrobky britské společnosti Clipper Teas, která dbá na to, aby svým zákazník nabídla čistý a přírodní produkt bez umělých přídavných látek. V sortimentu naleznete téměř sto druhů čajů, kávy a rozpustné čokolády.

A na co se můžete na Biodožínkách 2013 těšit? Určitě NA ochutnávku některého lahodného čaje.


Hana Zapletalová - raw food

Poradenství v oblasti výživy a zdravého způsobu života

Nabízí osobní konzultacepro rodiny i jednotlivce, přednášky a besedyo výživě pro rodinná centra, sportovní kluby…workshopy / kurzy NeVaření, firemní poradenství.

Na Bio Dožínkách budou v nabídce:

- kniha „Nevšední Gurmán“ – recepty živé stravy a teorie zdravé výživy

- sladké i slané živé dobroty (sušenky, koláčky, krekry, polévky, koktejly

- drobné bezplatné konzultace

Kozí dvorek

Dvorský statek Olešenka – Kozí dvorek, je rodinné ekologické hospodářství s chovem českých hnědých krátkosrstých koz a zpracováním kozího mléka na sýry a další mléčné biopotraviny.

Na Biodožínkách se můžete těšit na ochutnávku a prodej celého sortimentu kozích biopotravin, čerstvé kozí sýry přírodní i ochucené, tvaroh, žervé a tvarohové krémy, kozí mléko, jogurtové kozí mléko, kozí syrovátku, polotvrdé kozí sýry zrající – typ gouda, přírodní i ochucené. Dále budou zástupci z ekofarmy Kozí dvorek poskytovat poradenství a informace zájemcům o jejich produkty, ale i zájemcům o ekologický chov koz obecně. Stánek bude doplněn výstavou několika koziček.:-)

Lifefood

Matcha Tea - Čajová květina

Největší dodavatel Matcha Tea.

Čajová květina s. r. o. je největším dodavatelem čaje Matcha do gastronomických zařízení a obchodů. Matcha Tea nakupuje přímo u japonského výrobce a čaj se pěstuje v kyotském UJI. Produkty reprezentující moderní, zdravý životní styl, přičemž se zaměřují na popularizaci méně známých produktů a/nebo inovativní zpracování či nabídku tradičních výrobků.

Ministerstvo zemědělství a Pro-bio svaz

Společná prezentace Ministerstva zemědělství a PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Zde se dozvíte něco o standardech platných pro biopotraviny o jejich kontrole a mezinárodní spolupráci v ekologickém zěmědělství. Pro malé i velké návštěvníky bude také připraven BIO kvíz o ceny.

Narodilo se nám

Biooblečení ze Šumavy

Výrobce kojeneckého a dětského oblečení z biobavlny.

Nano energies

Jediná společnost v ČR obchodující s elektřinou výhradně z malých obnovitelných zdrojů.

Prosazujeme cestu k energetické soběstačnosti, svobodě a nezávislosti na současném energetickém systému, za využití moderních nano-technologií. Lidé připojeni k Nano Energies jsou součástí systému efektivního využívání elektrické energie, která nezatěžuje životní prostředí.

Cykloelektrárna a Cyklofreshbar vystavené na Biodožínkách představují alternativní možnosti výroby a využití elektrické energie. Šlapáním na elektrokole se vytváří elektřina potřebná k chodu freshovačů a mixérů, díky kterým si hosté připraví vlastní ovocný fresh drink.

Nobilis Tilia

Nobilis Tilia - výrobce české certifikované přírodní a BIO kosmetiky

Nobilis Tilia se zabývá vývojem, výrobou a prodejem aromaterapeutické kosmetiky. Poskytuje nejširší sortiment českých certifikovaných přírodních produktů kosmetickým a masážním salónům, specializovaným prodejnám i jednotlivým zákazníkům. Výrobky jsou určeny pro ženy, muže, děti, těhotné i sportovce. Každým novým produktem dokazuje vysokou účinnost přírodních látek na zdraví a krásu člověka.
V rámci Biodožínek tradičně bude nabízet možnost konzultací a zakoupení výrobků Nobilis Tilia a navíc jedinečnou příležitost umíchat si svůj osobní harmonizační parfém pro duši.

Nominal

Český výrobce 100% přírodních produktů včetně potravin vhodných pro bezlepkovou a diabetickou výživu.

Produkty Nominal jsou bezpečným základem zdravé stravy. Vybrat si můžete instantní cereální kaše NOMINA různých druhů, směsi NOMIX na přípravu kynutých a křehkých těst, směsi Pro zdraví... na pečení chleba i běžných druhů pečiva, směsi na vaření Pro zdraví.., instantní mouky a kukuřičné strouhanky. Jedním z nejnovějších produktů je čerstvé bezlepkové pečivo. Na Biodožínkách se můžete těšit na ochutnávku produktů.

Polabské mlékárny

Česká mlékárna se zaměřením na výrobu tvarohů a tvarohových specialit pod značkou MILKO

POLABSKÉ MLÉKÁRNY a.s. se věnují produkci biopotravin. Mezi nejúspěšnější výrobek z bioprodukce patří MATYLDA – bio tvaroh s jogurtem s probiotickou kulturou, což je první mléčný bio výrobek určený převážně dětem. Bio řadu zastupují také bio přírodní a ovocné tvarohy, bio máslo, bio zakysaná smetana, bio čerstvý smetanový sýr Mandava, bio eidamský sýr Mandava a mnohé další speciality jako např. mozzarella, pastevecký čerstvý sýr.


Prameny zdraví

Pravý domácí časopis

Časopis o všem, co je skutečné.

Nový časopis se věnuje trochu opomíjeným pohledům na rodinu, bydlení, zahradu, vaření, ochranu přírody, ekologii, biopotraviny či soběstačnost. Je plný fotografií a obrázků, texty vás nezahltí, nesnaží se poučovat, jen mile upozorňuje na některé přehlížené, a přesto důležité skutečnosti. A nechybí ani recepty na všelijaké dobroty od Country Life.

Na Biodožínkách se můžete těšit v premiéře na nové zářijové číslo!


Sonnentor

Biočaje a biokořen

Již druhé desetiletí působí firma SONNENTOR na českém trhu. Je to kvalita, šetrné ruční zpracování a jedinečné produkty z kontrolovaného ekologického zemědělství prosté umělých aromat, barviv a konzervačních látek.

Primární myšlenkou SONNENTORu bylo uvést bylinné speciality biopěstitelů z odlehlých dolnorakouských políček a poté také z polí z oblastí Čech a Moravy pod společným logem usměvavého sluníčka (středověký symbol života a světla s 24 paprsky, které i dnes zdobí mnoho selských stavení) na místní a později i mezinárodní trh. Hlavním rysem myšlenky bylo od počátku dalekosahající zušlechťování suroviny přímo na biozemědělských farmách, aby tak umožnil přežít i malým zemědělcům a navíc mohl využít jejich zkušenosti a pečlivost. Garance kvality při výrobě biočajů  a biokoření SONNENTOR vychází z vlastního pěstování v ekologických rodinných zemědělských farmách a z velmi úzké spolupráce s místními ekozemědělci, kteří pro firmu bylinky a koření pěstují. Produkty SONNENTOR zprostředkovávají tímto způsobem hodnoty, jako je původ, rodina, klid a tradice.

V sortimentu SONNENTOR naleznete sypané a porcované čaje, jednodruhové koření ale i zajímavé směsi koření, šťávy a cukrovinky.

UGO

Veto

Výrobce tofu a sójových výrobků

Společnost VETO ECO s.r.o. již téměř 20 let vyrábí a prodává tofu a další tofu výrobky jako paštiky, salámy, párky, karbanátky a pod. Tyto výrobky jsou na trhu známé pod značkami "VETO - pro radost ze zdraví" a "Naturvia". Na prvním místě je pro společnost VETO vyvážená, zdravá receptura, kdy se nejčastěji sója kombinuje s pohankou, a hned potom se musí být výrobky chutné a přitažlivé. Na Biodožínkách představí horké novinky ze své nabídky.

Weleda

Přírodní kosmetika a bio kosmetika


Společnost Weleda již více než 90 let vyrábí přírodní kosmetiku pro celou rodinu. V současnosti Weleda nabízí na 120 přírodních kosmetických produktů pro péči o vlasy, tělo, pleť, kojeneckou a dětskou pokožku. Weleda dodržuje nejvyšší standardy kvality a udržitelné přírodní zdroje. Léčivé rostliny pěstuje ve vlastních zahradách a ve svých laboratořích je také zpracovává. Klade důraz na ekologii, zodpovědnost a její obchodní aktivity jdou vždy v souladu s přírodou.

Kosmetické přípravky Weleda jsou vyrobeny pouze z nejčistších dostupných přírodních surovin a jsou držitelem mezinárodního certifikátu přírodní kosmetiky a biokosmetiky NATRUE.

Motto společnosti „V souladu s člověkem i přírodou" znamená, že rostlinné suroviny pocházejí v maximální možné míře z biologicko-dynamického zemědělství nebo kontrolovaného ekologického zemědělství. Rostliny nasbírané ve volné přírodě společnost používá jen tehdy, když osobně zná lidi, jejich sociální podmínky a místo sklizně.

Weleda v souladu s člověkem i přírodou.

Více informací na www.weleda.cz.

Zelená domácnost

Prodejce eko výrobků pro domácnost, volný čas, zahradu a přirodu.

Je to tak trochu jiný internetových obchod. Nejen že vyrábí, dováží, distribuuje a nabízí ve svém e-shopu a prodejně asi nejšírší sortiment nepotravinářských eko výrobků v ČR, ale unikátním způsobem podporuje i ekologické neziskové organizace, kdy si zákazník sám volí, které organizaci a projektu přispěje 5 % z hodnoty své objednávky. Věnujeme se nejen prodeji, ale i osvětě a propagaci zeleného životního stylu a pomoci přírodě kolem nás.

V širokém sortimentu najdete eko drogerii mnoho značek, výrobky pro úsporu energiií, zdravé lahve a obaly mnoha materiálů a druhů nahrazující jednorázové obaly pro pití a jídlo mimo domov, bambusové výrobky pro zdravé stolování a podobně. Pyšní jsou také na unikátní sortiment výrobků pro živočichy kolem nás, na jejichž vývoji se podíleli odborníci v mnoha zemích a doporučují je proto odborné společnosti.

Na Biodožinkách budou prezentovat mnoho výrobků řešících zdravé a opakovaně použitelné obaly pro jídlo a nápoje pro malé a velké. Více na www.zelenadomacnost.com a nebo na stánku na Biodožínkách. Vybrané produkty nabízíme v prodejnách Country Life.

Form

Místo konání

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím