Biodožínky
... chceme vám přinášet to nejlepší

Program v přednáškové místnosti

10.30 Jak si postavit ekologický dům

Jak stavět a bydlet šetrně, úsporně a energeticky nezávisle. Jak na soběstačný rodinný dům – principy a příklady z praxe. I v době klimatické změny a zvýšených požadavků na úspory energie můžeme stavět uživatelsky příjemné domy – ukázky.

Ing. arch. Jan Márton, autorizovaný architekt ČKA s 12 lety praxe v navrhování úsporných staveb, člen Rady Centra pasivního domu, místopředseda spolku Ekodům.

11.30 Sportovní výkon a rostlinná strava

Výživa je pro sportovní výkon klíčovým faktorem. Je ale možné podávat vrcholový výkon na veganské a vegetariánské stravě? Trpí lidé bez živočišných produktů ve svém jídelníčku na nedostatek nějakých látek? Jak je to s bílkovinami a jak můžete svůj výkon zlepšit? Tyto a mnohé další otázky rozebere přednáška, která zkoumá různé faktory stravy ovlivňující naše tělo při fyzické aktivitě. Můžete se těšit na vědecky podložené informace a představení experimentů ze sportovní medicíny v podání mladého sportovně aktivního lékaře. Nebudou chybět ani konkrétní ukázky jídelníčků a praktické rady o tom, jak zmíněné informace uplatnit ve svůj prospěch.

MUDr. Roman Štícha, I. Ortopedická klinika FN Motol), člen České veganské společnosti, fitness trenér a poradce, závodník v překážkových bězích (Spartan Race).

12.30 Kosmetika - jak rozumět etiketám

Chcete vědět, jak poznat přírodní kosmetiku a biokosmetiku a jaký je mezi nimi rozdíl? Víte, co vám zaručuje certifikát přírodní kosmetiky a na co si dávat největší pozor u kosmetických přípravků, které žádný certifikát nemají? Chcete se dozvědět víc o některých sporných složkách – např. syntetických konzervantech, slunečních filtrech ale také třeba éterických olejích? Pak jste srdečně zváni! 

Mgr. Lubomíra Chlumská, šéfredaktorka časopisu Dobroty, Pavla Sládková, obchodní zástupkyně pro kosmetiku.

13.30 Jak na ekologické pěstování zeleniny

Praktické rady pro zahrádkáře – jaké plodiny pěstovat a kde se to nevyplatí, jakým způsobem ekologicky bojovat proti škůdcům a jaké ekologické prostředky existují, jak pečovat o ovocné stromy. Praktická prezentace s diskuzí.

Ing. Tomáš Zídek, ekozemědělec na farmě Olešná a Country Life, poradce pro ekologické zemědělství, aktivity v oblasti rozvojových programů pro ekologické zemědělství.

15.30 Medicína životního stylu

Ve vědecké literatuře roste množství důkazů o tom, že řadě civilizačních onemocnění (na které u nás umírá více než 80 % obyvatel) je nejen možné předcházet, ale dá se i zastavit či zvrátit jejich postup, a to prostřednictvím tzv. medicíny životního stylu, zabývající se – na rozdíl od konvenční medicíny – příčinami, nikoliv příznaky těchto nemocí.

Ing. Robert Žižka, šéfredaktor časopisu Prameny zdraví a zakladatel České společnosti pro medicínu životního stylu, představí poslední poznatky z tohoto fascinujícího vědního oboru, který si získává po celém světě stále více stoupenců i mezi odbornou lékařskou veřejností.

Form

Místo konání

Tento web využívá soubory cookies. Pro úplnou funkčnost stránek musíte s využitím cookies souhlasit. Souhlas je možné kdykoliv odvolat. Souhlasím